Hoşgeldiniz  

2 kuruşa Rusya!

admin | 28 Mart 2013 | Teknoloji

2 kuruşa Rusya!

Rusya Federasyonu, dünyaca ünlü internet açık artırma sitesi eBay’de satışa çıkarıldı. Başkortostanlı bir kullanıcı tarafından 1 cent’ten satışa konan ülkenin özelliklerine, “1000 yıldır kullanıyor ve vaziyeti normal bir durumda” yazıldı.

Galeri için tıklayınız…

FÜZE FOTOĞRAFLARI KONULDU
Tanıtım için, Kremlin Sarayı, Rusya’nın siyasi haritası, ünlü Topol-M model kıtalararası füze ve Rus futbolsever resimleri kullanılırken, ayrıca ülkenin nüfusu ve adının ne anlama geldiği gibi bir takım bilgiler de siteye eklendi. Ülkenin “Country Russia” adıyla açık artırmaya konulmasının ardından, özellikle ABD’li kullanıcılar tarafından alım için talep edilen rakam kısa bir süre içinde 100 bin doları buldu. 30 Mart’a kadar sürmesi planlanan açık artırma, site yönetiminin müdahalesi ile kaldırıldı.

YUNANİSTAN’DA SATIŞA ÇIKMIŞTI
Normalde, kullanıcıları eBay’de ülke satışına dair herhangi bir yasak bulunmuyor. Ancak site yönetimi, istediği satışı herhangi bir sebebe dayanarak kaldırma hakkına sahip.

Geçtiğimiz yıl da Yunanistan satışa çıkarılmış ve “20 yıllık rüşvet geleneğine sahip” tanımlaması yapılmıştı. Açık artırma bir ara 48 bin dolara kadar çıkmış ancak daha sonra site yönetimi tarafından yayından kaldırılmıştı.

CHA

931 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN SON HABERLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2012 Visera.Net Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.